Emléktábla került az Erzsébet királyné útja 89. számú ház falára. Az április 24-én elhelyezett felirat alapján 1962 és 1965 között ennek a háznak egyik emelti lakásában működött a fiatal fővárosi művészeket tömörítő Zuglói Kör.
Még nincs egy éve sem, hogy 86 esztendős korában elhunyt Molnár Sándor Kossuth-díjas festő és szobrász. A kiváló művész életének egy rövid időszakában Zuglóban, az Erzsébet királyné útja 89-es számú ház egyik emeleti lakásában lakott feleségével, Deák Klárával egy alig 30 négyzetméteres ingatlanban. Ebben a lakásban jöttek össze az akkori kor el nem ismert fiatal avantgard művészei, az úgynevezett magyar iskola képviselői, hogy olyan remek előadókat hallgassanak, mint az akkoriban szintén Zuglóban élő Hamvas Béla. A Zuglói Kör ebben a formában csak három évig működött, azt követően egy picit több szabadsághoz jutottak a művészek, akik elkezdték a saját útjukat járni.
Nemcsak ez a környék, hanem egész Zugló tele van érdekes és kulturális jelentőségű emlékekkel – mondta Pécsi Diána, a körzet önkormányzati képviselője, az emléktábla kezdeményezője, aki megjegyezte, hogy a Zuglói Kör tagjainak felkutatásában nagy segítséget kaptak a Samodai József Zuglói Helytörténeti Műhelytől.
Az egykori Zuglói Kör tagjai közül ma már csak kevesen élnek. Molnár László és Vízy László is túl vannak már a nyolcvanon, de meghatódva fogadták a kezdeményezést.
„Még emlékszem rá, ahogy Sándor és Klára zsíros kenyérrel és szamovárban főzött teával vendégelt meg minket” – mondta Molnár László a táblaavató ünnepségen. Ők ugyanis nemcsak nagy művészek (Sándor festő, Klára pedig restaurátor) voltak, hanem nagyon kiváló szervezők és szívélyes házigazdák is.
Az emléktáblát Molnár László, illetve a Kossuth-díjas festő leánya, Molnár Eszter leplezték le, míg a táblát az önkormányzat nevében Hajdu Flórián alpolgármester és Pécsi Diána önkormányzati képviselő közösen koszorúzta meg.
„Nem kívánok, nem is kívánhatok többet Zuglónak, mint azt, hogy mindig is olyan vibráló szellemi központja legyen Budapestnek és az országnak, mint amilyen a Zuglói Kör volt és lesz is mindig a nyitott, független európai kultúrának” – mondta ünnepi beszédében Hajdu Flórián.