Teremavató és díjátadó ünnepséggel emlékeztek meg Csanádi Árpád születésének 100., halálának pedig 40. évfordulójáról a róla elnevezett Őrnagy utcai iskolában.
Ez a zuglói iskola volt az első olimpiai iskola az országban, illetve ebből az intézményből rendkívül sok kiváló sportoló került ki. A május 26-i rendezvényen ennek megfelleően több olimpiai bajnok – Szabó Gabriella, Berki Krisztián, Martinek János, Vári Attila, Sákovicsné Dömölky Lídia – is megjelent.
A rendezvény résztvevői, köztük Csanádi Árpád és Zsivótzky Gyula özvegyei, illetve Papp László fia előbb megkoszorúzták a névadó emlékművét, majd másik négy kiváló sportember – Schlegel Oszkár, Deák Ferenc, Papp László és Zsivótzky Gyula – emléktáblájánál is elhelyezték az emlékezés virágait.
Ezt követően két rendhagyó eseményre is sor került: az iskolában az eddig meglevő több mint harminc emlékhelyhez hasonlóan újabb két tanterem kapott sportos nevet. Keleti Ágnesről, a világ jelenlegi legidősebb olimpiai bajnokáról, az ötszörös aranyérmes egykori Budapesti Postás SE-s tornászról egy konferenciatermet, míg, a Központi Sportiskola és a Csanádi korábbi sportigazgatójáról, Hazsik Endréről egy sportkönyvtárat neveztek el.
A Keleti Ágnesről elnevezett konferenciateremben a sportoló mind a kilenc olimpiai érmét, illetve a magyar és az izraeli kitüntetéseit is kiállították, illetve Dobor Dezső újságíró dedikálta a Keleti100 című könyvet, mely nemrég jelent meg a tornászlegendáról.
A Csanádi-nap második felében az idei tanévben kiválóan teljesítő diákokat díjazták az erre a célra alapított elismerésekkel. A sportágukban legjobban teljesítő fiatal tehetségeknek kiosztották a Palánta-, a Deák Ferenc-, a Fábián Dezső-, a Cséfay Sándor-, a Klampár Tibor-, a Harangi Imre-, az ifjabb Ocskay Gábor, a Lelkes Győző-, a Liu-testvérek-, a Zsivótczky Gyula-, az Elek Ilona, a Schlegel Oszkár-díjakat, a KSI különdíját, a Csanádi-plakettet és a Pedagógusi Csanádi Díjat is. Ez utóbbi elismeréseket Kovács Réka 8. évfolyamos diák és Horváth Zsuzsanna igazgató-helyettes vehették át.