Mint minden évben, úgy idén is megemlékeztek a Csanádi Árpád Általános Iskola, Sportiskola és Középiskola névadójáról, de a hagyományoktól eltérően idén két helyszínen tartottak ünnepséget.
A Csanádi-nap minden esztendőben az év eseménye az Őrnagy utcai iskolában, ilyenkor számtalan híresség látogat az intézménybe, akik megkoszorúzzák az olimpikonok emléktábláit, és átadják az iskola elismeréseit is.
Az iskolában megkoszorúzták a névadó, majd Zsivótzky Gyula olimpiai bajnok kalapácsvető, Schlegel Oszkár, az iskola alapítój, Elek Ilona olimpiai bajnok tőrvívó, Papp László és Harangi Imre olimpiai bajnok ökölvívó, Deák Ferenc labdarúgó, Cséfai Sándor olimpikon kézilabdázó Keleti Ágnes olimpiai bajnok tornász és dr. Hencsei Pál sporttörténész emléktábláját. Róluk sok más sporthírességgel együtt tantermet, könyvtárat is elneveztek az iskolában, és minden neves teremben relikviák is találhatóak a névadótól.
Idén azonban rendhagyó módon két részre bontották az ünnepséget. A hagyományos koszorúzásokat az Őrnagy utcai iskolában tartották, az intézmény diákjai azonban ideiglenesen átköltöztek a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika téri kampuszába, ahol egész nap sportversenyeket – kosárlabda, labdarúgás, asztalitenisz, falmászás – rendeztek nekik.
A Csanádi-napon elsőként a névadóra, Csanádi Árpádra szoktak emlékezni, akinek az emléktáblája a főbejárattal szemben, az aulában van, majd sorban
Az iskola vezetése az ünnepség után azonnal a Ludovikára ment, ahol a sportversenyek eredményhirdetését követően ünnepélyesen átadták a Csanádi-díjat, a Csanádi-plakettet, a Schlegel Oszkár-, Elek Ilona-, Palánta-, Deák Ferenc-, Fábián Dezső-, Kozma István-, Cséfai Sándor-, Harangi Imre-, Zsivótzky Gyula-, Ocskay Gábor-, Lelkes Győző-, Klampár Tibor-, és Liu Shaolin Sándor – Liu Shaoang-díjakat az arra érdemes tanulóknak.