A Fehér Bot napja alkalmából rendezett ünnepséget a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége (MVGYOSZ). A rendezvényre a szövetség felújított és idén februárban átadott Hermina úti székházában került sor.
Október 15-ét 1969-ben nyilvánította a Fehér Bot napjának az ENSZ azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet a vak és gyengénlátó embertársainkra. Magyarországon nagyjából kilencvenezer látássérült ember él, az ő életükről, problémáikról és a társadalomba való beilleszkedésükről vajmi keveset tud a külvilág. A Fehér Bot napja azonban rájuk irányítja a közfigyelmet – mondta a Belügyminisztérium nemrég kinevezett fogyatékosságügyi államtitkára, Kósa Ádám.
Nagy Sándor, az MVGYOSZ elnöke azt hangsúlyozta, hogy a látássérült emberek legfőbb célja az önállóságra törekv, ám, mivel nem vagy rosszul látnak, nagyon sok információtól elesnek. Ezt az információt pedig nagyon nehéz pótolni.
A Fehér Bot napi ünnepségen idén is átadták a szövetség legmagasabb rangú elismerését, a Louis Braille-emlékérméket. Az elismerést 2024-ben Keresztesi Lajosné, Klausz Károlyné és Lukács Gyuláné vehették át.
A Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége 2021-ben új díjat alapított, mellyel az önkéntes felolvasók munkáját ismeri el. A díjat azon felolvasók kaphatják meg, akik 500 órát meghaladóan olvastak fel a Bodor Tibor Hangoskönyvtár számára. A Hangomat adom díjat ezúttal Erényi Piroska, Fekete Ágnes, Pál Erzsébet és Csernenszky László vehette át.
A Fehér Bot napja alkalmából két rendhagyó kiállításnak is otthont adott a Hermina úti MVGYOSZ székház (volt Sipeki villa). Szarka Bence képzőművész ismert emberek arcképét formázta meg úgy, hogy azok kitapinthatóak legyenek, illetve a Canon Hungária is láthatóvá tett néhány híres fotót a látássérült emberek számára.