A nő által kifejezett érzelmeket, a pillanatnyi szerelmet, szenvedélyt, dühöt, depressziót, az önfeledtséget mutatja be egy különleges fotókiállítás, melynek címe A nő. A kiállító fotográfusok, fotóművészek mind a Fészek Fotó- és Filmográfiai Alkotó Egyesület (FFFAE) tagjai. A kiállítás stílusosan a nemzetközi nőnapon nyílt meg, és március 28-ig tekinthető meg a Stefánia Palota Honvéd Kulturális Központjának Caffé Galériájában hétközben, valamint a szombati napokon.
Seiner Krisztián az FFFAE elnöke, negyedik generációs fotográfus vezetett végig a tárlaton, amelyet március 8-án Eifert János Balogh Rudolf-díjas fotóművész, az egyesület művészeti vezetője nyitott meg, Müller Fanny táncművész előadását csodálhatták meg az érdeklődők.
„Az egyesületünk zuglói székhelyű és a 90 alkotónk közül is rengeteg a zuglói, köztük olyan, más területen is sikereket elért művészek is szerepelnek, mint például Kristó Annamária, aki a Győri Balett alapítótagja volt, és fotóművészként is maradandót alkot” – az elnöktől megtudtuk még, hogy egyrészt a 2019 óta működő egyesületnek ez a harmadik nagyszabású bemutatkozása. A kiállításon szereplő képek egy komoly rostán mentek át. 33 tag 57 alkotása került a festőállványokra, illetve a falakra, különböző tematika szerint.
„A portrékon, a teljes alakon át a zene és a tánc ábrázolásán keresztül jutunk el a művészi aktokig a kiállítás anyagát végignézve. A fotók nagy része a fotóműhelyemben, illetve az általunk szervezett táborokban készültek” – kiderült, hogy az egyesület keretein belül fejlődésre is van lehetőség, nagyrészt fotográfusok és csak kisebb részt fotóművészek alkotják a közösséget, de éppen Eifert János személye, szaktudása segíti a tehetséges fotográfusok fejlődését, művésszé minősítését, mely magyar és külföldi szervezetek pályázatain való részvétellel, minősítéssel nyerhető el.
„Még ennél is nívósabb dolgokat tudnánk létre hozni, ha az egyesületnek lenne anyagi forrása, valamint folyamatosan keresünk szponzorokat és olyan helyeket, ahol kiállíthatunk, ahol megismertethetjük a fotóművészettel az embereket” – zárta a beszélgetést Seiner Krisztián.