Nem mindennapi élményben volt része a zuglói ovisok szüleinek, hiszen a magyar népmese napja apropóján Berecz András Kossuth-díjas énekes, mesemondó kápráztatta el őket a Lipták Villában.
A Zuglói Egyesített Óvodák munkatársainak nem titkolt célja az volt, hogy a felnőtteknek valódi meseélményt nyújtsanak, ami által rádöbbenhetnek a meseolvasás, a mesemondás fontosságára. Az egyórás, kacagásokkal teli program után Kis Bernadett – akinek a kislánya négy és fél éves – lapunknak elmondta, egyrészt kikapcsolódott, másrészt rájött, hogy továbbira is mesélni kell a kislányának.
– Tényleg szoros kapcsolatot teremt gyerek és szülő között a mese és azért is fontos, hogy a világuk fejlődjön, biztonságban legyen – fogalmazott az édesanya, aki könyvből olvas klasszikus meséket.
Berecz András előadása elejétől a végéig rabul ejtette a szülőket, a művész ki-kiszólt a meséből, szólt a mesemondásról is.
– Minden emberi érzelem, minden viselkedés, ott lappang valamelyik mesében, így együtt a sok mese maga az ember – fogalmazott a Zuglói Lapoknak a Kossuth-díjas mesemondó. Aki az orrát lógatja, annak felcsapja, aki fennhordja, annak rákoppint, vagyis a helyes orrtartásra törekszik a mese, ami a nyelvnek olyan tárháza, amire nincs példa – magyarázta. – Arra kértek, hogy most a szülőket hozzuk helyzetbe, ami súlyos, szép ötlet, amit érdemes játékosan megcsinálni. A mese élményt okoz, a szívet mozgatja meg – vélekedett a Berecz András, aki azt is elárulta, hogy gyerekei a Lipták Villába jártak szolfézsra.
A Zuglói Egyesített Óvodák a saját forrásból finanszírozta a programot, Farkas Tibor Jánosné igazgató rámutatott, fontosnak tartották, hogy érzékenyítsék a szülőket.
– Ha most ők átélik, hogyan hat rájuk, hogyan indítja be a képzeletüket a mese, akkor lehet, hogy tudatosabban odafigyelnek arra, hogy a gyerekek mindennapjait átszője az életkoruknak megfelelő élő mese. Nem beszélve arról, hogy azok által fejlődik a kicsik szókincsük, fantáziájuk, a belső képi gondolkodásuk – mondta az igazgató.