Negyven éve alakult a zuglói Művészeti Tárló Egyesület, amelynek alapító és jelenlegi művészei festmények, tűzzománcok, reliefek, grafikai, fotóművészeti és textil alkotások tárlatával ünnepelték a jubileumot a Civil Házban. A kiállítás június 30-ig látogatható az intézmény nyitvatartási idejében.
Szabó-Gere Imre, az intézmény vezetőjének köszöntője után dr. Molnár Valéria, a Kóka Alapítvány kurátora idézte fel az 1985-ben Zuglóban alakult egyesület múltját az első almanachjuk alapján. Felsorolta, hogy kezdetekben a csak hivatásos művészekből álló csoportban festőből 19 fő, grafikusból kettő, szobrászból három, textilesből egy, és könyvkötő is volt a tagok között. Harminc művésznek jelentek meg munkái az egyesület első almanachjában az alapítókkal Búza Barna, Kirschmayer Gábor, Xantusz Gyula, Orosz László és Molnár József alkotásaival együtt.
A 2020-ban kiadott jubileumi albumban már 59 művész szerepelt, de a hivatásosok mellett tehetséges, szakmájuk szerint nem művész végzettségű alkotók is. 2025-ben festőből van megint csak a legtöbb, szám szerint 16 fő, két grafikus, egy szobrász, egy keramikus, egy textiles, két tűzzománcos, négy fotós, vagyis összesen 28 kiállító munkái tekinthető meg a jubileumi tárlatok. Közülük heten a 2020-as évben még nem voltak az egyesület tagjai.
Az elődök munkái iránti tisztelet megvan a társaságban, hangsúlyozta Molnár Valéria, ezért mások mellett az előbb említett Orosz Lászlónak és Molnár Józsefnek a munkái is kikerültek.
A kiállítást a formai, eszközhasználati és a tematikai sokszínűség jellemzi.