Április 16-án, a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapján nagy megtiszteltetés érte a magyar sportot. Izraelben, Netanjában ugyanis tornacsarnokot neveztek el Keleti Ágnesről.
A világ legidősebb olimpiai bajnokáról abban a városban és azt az intézményt nevezték el, ahol az ötszörös olimpiai bajnok tornász már edzőként 1957 – 1990 között izraeli tornászok generációit nevelte fel. Az idén 102 esztendős sportoló nem tudott személyesen részt venni az eseményen, melyen a barátai, egykori tanítványai, az izraeli sport vezetői és az ottani magyar nagykövetség képviselői a róla elnevezett sportcsarnokban egy Keleti Ágnes emléktáblát is felavattak.
Az ünnepség apropója nemcsak a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapja volt, hanem a Jom Hasoa, az Izrael állam holokauszt emléknapja is, mely idén majdnem napra pontosan egybeesik a magyarországi emléknappal (április 17 estétől április 18 estéig tart).
A Klein Ágnes néven született magyar sportoló zsidó származása miatt a háború idején bujkálásra kényszerült. A vészterhes időszakot alig húsz évesen hamis papírokkal Szalkszentmártonban vészelte át, ám az édesapja a holokauszt áldozata lett. Keleti Ágnes 1945 és 1950 között a zuglói Budapesti Postás versenyzője volt, s bár az olimpiai bajnoki címeit a TF és a Budapesti Dózsa (ma UTE) színeiben szerezte, sikeres sportpályafutását Zuglóban alapozta meg. RT