A Duna-part ezernyi színvilága elevenedik meg Somogyi Boglárka festőművész pasztell és akril tájképein, melyek a Zuglói Civil Házban láthatók a mély érzéseket kifejező bohócokat ábrázoló munkáival együtt. Az Emlékek című tárlat 2024. május 31-ig tekinthető meg munkanapokon.
A Családcentrum Alapítvány által mentorált művészt az alapítvány részéről Somogyi Tímea köszöntötte, elmondta, hogy 2017 óta immár negyedik alkalommal mutatnak be általuk támogatott művészeket, alkotócsoportokat.
Somogyi Boglárka ugyan Ercsiben született és alkot, kétlaki élete Ercsi és Zugló között lehetővé teszi művészi szemléletformálását mindkét helyen. Személyes indíttatás kapcsán találkozott a Családcentrum Alapítvánnyal, melynek rendezvényein önkétesként művészetterápiával segíti a fejlesztő munkát Zuglóban.
Bitskey Bence kulturális tanácsnok nyitotta meg a kiállítást, méltatta a művész munkáit, felvázolta eddigi gazdag életútját. Külön köszöntötte a jelen lévő Szabó Tamást, Ercsi polgármesterét. Elmondta, hogy mindig örömmel tesz eleget a hasonló felkéréseknek, ez esetben a Családcentrum Alapítvány megkeresésének, hiszen
fontosnak tartja, hogy egy kerület fordítson időt és energiát a kultúrára is, és ily módon támogassa azokat a művészeket színvonalas művészi munkáik, képeik, festményeik bemutatásában.
Somogyi Boglárka nemcsak festőművész, hanem az Ercsi Művésztelep megálmodója, valamint alapítója és tulajdonosa az édesanyja nevét viselő Éva Családi Alkotóháznak, mely biztosítja Ercsi kulturális sokszínűségét, a családok minden tagjának kulturális és művészi szemléletformálást, ősi ünnepkörök, emlékek és kreativitás felhasználásával.
Feketéné Takács Rita művésztanár rövid ismertetőjében kiemelte Sáska Tibor, valamint a jelenlévő Ghyczy György festőművész döntő szerepét Boglárka festőművésszé érésében. Munkáinak ismertetése mellett kiemelte a Dunai illúziók című festőversenyt, melyet a művész álmodott meg azzal a céllal, hogy az alkotókedvű gyermekek, felnőttek a környékről, kipróbálhassák magukat a festészet területén.
Somogyi Boglárka lapunknak elmondta, hogy gyermekkora óta az élete része a festészet, a szülei támogatták ebben, később pedig nagyon jó mestereket talált, fogalmazott.
„Sok jó bohóc élményem volt a színházban, a világban. Mindig csodálkoztam azon a kettős érzésen, amit a bohócokban megéreztem”- mesélte. „A bennem élő bohóc próbál mindig mosolyogni, bár mindig van valami, ami miatt nem kellene, de mosolyogva mégis könnyebb élni.”
A festészetet önmagában egy terápiának tekinti, ezért is tudott kapcsolódni a Családcentrum Alapítvány programjaihoz.
Hogy miért hozott létre alkotótáborokat, versenyeket, és miért működtet egy alkotóműhelyt?
„Szerintem sok művész nem mer bemutatkozni, nem találja meg a talajt, ahol éppen alkothat, ebben szeretnék segíteni.”- zárta a gondolatait Somogyi Boglárka.
A kiállítás megnyitóján Németh Zombor és Zalán oboajátéka, valamint Suhajda Titanilla az iskolai és kerületi prózamondó verseny első helyezettje, a fővárosi prózamondó verseny 5. helyezettje Örkény Egypercessel szórakoztatta a közönséget.