Volt tanáráról nevezte el a Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola az új kamaratermét. A névadó ünnepséget egy emlékkoncerttel tették emlékezetessé.
A közelmúltban adták át a Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola felújított Columbus utcai épületét, az állami támogatásból megújult épületben többek között egy új kamaratermet is kialakítottak. November 23-án ezt a termet nevezték el Vermes Máriáról.
Méltatásában elhangzott: a nemzetközi hírű zuglói zeneiskola egyik alapítótanára volt, külföldön is jegyzett művész hegedűt oktatott, illetve a vonós szak tanszékvezetője volt. Pályafutása egy jelentős részét Németországban töltötte, ahol koncerteket adott, lemezei jelentek meg, majd ismét visszatért Budapestre, ahol a Zeneakadémián és ismét a zuglói zeneiskolában tanított. Mária néni több évtizedet töltött a zuglói katedrán, nem sokkal halála előtt is oktatott még. Igaz, azt már csak otthonában tette, de a vizsgákra és a koncertekre mindig eljött a kerekesszékében.
Vermes Mária november 23-án lenne száz esztendős, ezért döntött úgy az iskola vezetése, hogy az új kamarateremnek ő legyen a névadója.
Az iskola növendékei és Mária néni egykori tanítványai egy szép koncerttel tették emlékezetessé a névadó ünnepséget. November 23-án fellépett többek között az első Vermes Mária Verseny győztese, Falaky Réka Rozália, aki ezzel „Az év vonósa” címet is kiérdemelte az iskolában. Szecsődi Ferenc és Nagy Enikő két Vermes Mária-darabot is előadott, míg Földesi Lajos azon a hangszeren játszott, mely egykor Mária néni hegedűje volt.
A zuglói zeneiskolában nem ez az egyetlen terem, melyet elneveztek valakiről. A földszinten található az iskolaalapító Záborszky József emlékszobája, de a fia révén szintén az iskolához kötődő Járdányi Pál Erkel- és Kossuth-díjas zeneszerzőről és zenepedagógusról, valamint az intézménnyel jó kapcsolatot ápoló svájci Brenton Langbeim hegedűművészről is neveztek már el egy-egy termet.