Nyolcvanmilliós közadakozásból egy új meseparkot építettek a Bethesda Gyermekkórház Ilka utcai épületének kertjébe. A május 19-én átadott létesítményt Kő Boldizsár tervezte és valósította meg.
Az Ilka utca 57. szám alatt található a Bethesda Gyermekkórház rehabilitációs osztálya, ahova elsősorban a hosszú betegségből gyógyuló gyerekek kerülnek. A telek szomszédságában pedig egy elvadult kert és néhány régi udvari játszószer volt. Ide álmodta meg a kórház menedzsmentje azt a Meseteret, melyet a rehabilitáció egyik új állomásának is szántak. A tervet nagyon sokan támogatták, a több mint 1200 egyéni adományozó mellett a Bethesda Alapítvány 1%-os felajánlásai is a közösbe kerültek. Ezt az összeget egészítette ki a kormány, illetve egy külföldi felajánló, Tony Halmos.
– Ezen a telken 80 évvel ezelőtt egy kölniüzem volt – mondta dr. Velkey György kórházigazgató május 19-én az Ilka utca 55. szám alatti telken -, mely a Halmos család tulajdonában állt. A család a holokauszt elől Londonba menekült, a házat pedig 1944-ben bombatalálat érte, melytől teljesen megsemmisült. A kert majd ötven évig üresen állt, mígnem az ezredforduló környékén kapcsolatba nem kerültünk Tony Halmossal, a Halmos család egyenesági leszármazottjával. Ez a kapcsolat pedig nemcsak baráti, hanem szakmailag is gyümölcsöző lett. Tonynak köszönhetően több orvosunk is képezhette már magát az Egyesült Királyságban, illetve ezt az új játszókertünket is komoly összeggel támogatta.
Az elvadult kertet Magyarország legismertebb játszótér-tervezője, Kő Boldizsár alakította mesebirodalommá.
– Körülbelül 30 éve foglalkozom már játszótérépítésekkel, mégis különleges kihívás volt ez a mostani. Ide ugyanis egy integrált játszóteret kellett álmodnunk. Ehhez kaptam meséket a kórháztól, mely meséknek fontos szerepe van a gyerekek rehabilitációjában, és, amely nekem és a csapatomnak is ihletet jelentett.
Kő Boldizsár keze munkája nyomán egy újabb gyöngyszemmel gazdagodott Zugló. A színes játékok, a kerti sétányok úgy lettek kialakítva, hogy azon a kerekesszékkel közlekedő gyerekek is könnyen boldoguljanak. A játékok mellé ráadásul két rügykunyhót is építettek, melyek fűthetők, szigeteltek, internettel felszereltek, így télen-nyáron lehetőséget biztosítanak a gyerekek kórtermen kívüli rehabilitációjára.