Február 14-én Zuglóban zenélt a Muzsikás együttes. A többek között Kossuth-, Liszt Ferenc-, Prima Primissima-, Magyar Örökség- és WOMEX-díjas zenekar két XIV. kerületi általános iskolában tartott rendhagyó énekórákat.
A Muzsikás rendhagyó énekóráját február 14-én két zuglói iskola – az Arany János és a Herman Ottó – diákjai élvezhették. Nem túlzás örömöt említeni, hisz az együttes zenei bemutatója többször is tapsra ragadtatta a diákokat.
Nem ez volt az első zuglói fellépésük, korábban ugyanis már több kerületi iskolában tartottak hasonló tanórákat. 2004 óta járják az oktatási intézményeket, hogy rendhagyó énekórák keretében népszerűsítsék a magyar zenét.
Köztudomású, hogy az iskolákban az énekórák száma nagyon lecsökkent, pedig a magyar zenei képzés korábban világhírű volt, ennek köszönhetően a világ valamennyi fontos zenei műhelyében mind a mai napig megtalálhatóak a magyar zenészek – mondta a nagybőgős Hamar Dániel, a zenekar Zuglóban élő tagja. Hozzátette: ezt a hiányosságot akarták pótolni, ezért 2004 decemberében önerőből elindították a rendhagyó iskolai énekórák programsorozatot.
Terveik szerint évente 50-60 iskolába látogatnak el és ingyen tartják meg a rendhagyó énekórát, hogy legalább egy alkalommal ízelítőt nyújtsanak a gyerekeknek a rendkívül gazdag Kárpát-medencei népzenei hagyományokból, és megismertessék a diákokkal a hangszereket, a zene történetét.
A MOL is a projekt mellé állt, így a zenekar önkéntes missziója is ki tudott teljesedni.
Mára az ország közel 900 iskolájába jutottak el, és közel 200 ezer gyerekkel tudták megismertetni a zenei hagyományokat – idézte fel Sipos Mihály, az együttes hegedűse, aki elmondta azt is, hogy az idei évben a MOL-Új Európa Alapítvány támogatásából minden eddiginél több helyre, összesen 75 iskolába látogatnak el.
Az együttes nemrégiben veszítette el egyik tagját, Éri Pétert. Őt az Ökrös zenekar kontrásával, Mester Lászlóval próbálják pótolni. A Muzsikás már az új taggal tartja rendhagyó énekóráit, illetve hamarosan ebben a felállásban utaznak majd olaszországi turnéjukra is.