A Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő pályázatán 5 millió forintot nyert a zuglói Móra Ferenc Általános Iskola, amelynek keretében 3D nyomtatót, valamint programozható robotika eszközöket szereztek be és ötmodulos tehetséggondozó programot indítottak.
Az intézmény kiemelt figyelmet fordít erre a célra, tagja a Közép-Pesti Tehetségsegítő Tanácsnak, emellett akkreditált tehetségpontként is működik. Az intézmény „60 óra a tehetség körül” programjával nyerte el a Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából kiírt pályázatot, amelyben 28 diák vehet részt. A 4.-6. osztályos tanulóknak szóló komplex foglalkozáson osztályfőnöki javaslattal vehettek részt. Ezek az órát öt panel köré épültek:
A „Ki vagyok én? Vakon bízom benned!” – című modul keretében kapcsolatteremtő, ismerkedést támogató játékos feladatok segítségével fejlődött a tanulók együttműködési kompetenciája. Megismerkedtek egymással, mindenki elkészíthette saját csillagképét különböző alkotási folyamatok során, jelvényt készítettek, csillagtérképet festettek, megismerték az Éjszakai égbolt eredete című mesét
A „Játékkészítők” című modulban a gyerekek társasjátékot alkottak a kooperatív csoportmunkában, melyhez 3D nyomtató használatával dobókockát és különböző bábukat terveztek és nyomtattak. Az elkészült társasjátékok kipróbálásában a szülők is részt vehettek.
Az „Én, a Robot” modulban csoportfoglalkozások keretében Bee-Bot robotok pályáját tervezték meg és alakították ki, majd ArTeC Robotist elemekből programozható robotokat építettek, fejlesztve ezzel problémamegoldó képességüket és kreativitásukat.
Az alkotás öröm-e? modul bevezető foglalkozásán a gyerekek az űrutazással és a Holdon lévő légköri jelenségekkel kapcsolatos kísérleteket végeztek, mely előkészítette a játszótér megtervezését a Holdon. Szintén 3D nyomtatóval játékokat készítettek ehhez a képzeletbeli játszótérhez, majd diorámaként jelenítették meg. Emellett a Műcsarnokba is ellátogattak.
Az utolsó modul a Menekülés a történelemmel címet viseli, ennek részeként a lovag kor tematikájába illő szabadulószobát kell megtervezniük, ebben Liptay Endre, az Országos Széchenyi Könyvtár történésze, a Magyar Máltai Lovagrend tagja segít nekik.
A 3D nyomtatókat, valamint robotokat és egyéb eszközöket is a pályázati forrásból szerezték be, a program zárásaként pedig szülői fórumot terveznek, ahol a szülők és meghívott vendégek megismerhetik a foglalkozások eredményét.