Idén ünnepeli fennállásának 120. évfordulóját a Mexikói úti Mozgásjavító Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény. A zuglói intézmény egy egész éves programsorozattal kívánja ezt a jubileumot megünnepelni.
Az évfordulós események nyitóprogramja a Játék Iskolahatárok Nélkül ügyességi vetélkedő volt, melyet február 22-én, a Magyar Parasport Napján rendeztek a Vasas SC Fáy utcai kézilabdacsarnokában.
A Magyar Parasport Napját a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) és a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ) idén már hatodik alkalommal szervezte meg. Azért ezt a dátumot választották, mert a Mozgásjavítóban 1970-ben ezen a napon (február 22-én) alakult meg a mozgássérült versenyzők első magyarországi sportegyesülete, az épek között olimpiai bajnoki címet szerzett mozgássérült vízilabdázóról, Halassy Olivérről elnevezett sportegyesület.
Az idén már 120 esztendős zuglói intézmény egy nagyszabású sportrendezvénnyel kívánt megemlékezni erről az eseményről. A Vasas kézilabdacsarnokában 8 csapat 64 fiatalja versenyzett a Mozgásjavító szakemberei által összeállított speciális akadálypályán. A vetélkedőre a sajátos nevelési igényű gyermekeket oktató intézményekből és mozgáskorlátozott diákokat integráló budapesti iskolákból hívtak meg résztvevőket.
A 8 fős csapatokat vegyesen alakították ki: 5 mozgáskorlátozott gyermek, 1 integrációban tanuló mozgáskorlátozott diák és 2 ép iskolatársa integráltan, vegyesen alkották az egyes csapatokat. Az ép és integrációban tanuló mozgássérült diákok közül többen is zuglói intézményekből, a Szent István, az Álmos, az ELTE Radnóti Gimnáziumból, a dr. Mező Ferenc Általános Iskolából és a dr. Török Béla EGYMI-ből érkeztek. A csapatok élén pedig egy-egy paralimpiai sztársportoló állt, így Kiss Péter Pálnak, Dani Gyöngyinek, Engelhardt Katalinnak, Boronkay Péternek, Csuri Ferencnek, Kovács-Kézdi Rékának, Horváthné Pálfy Juditnak és Szűcs Istvánnak is volt egy csapata.
A négy versenyszámból álló ügyességi vetélkedőt végül a Kovács-Kézdi Réka csapata nyerte, de ezúttal nem a győzelmen volt a hangsúly, hanem a játékon és a mozgáson, így a nyolcadik helyezett is legalább akkora tapsot kapott, mint az első helyezett. A rendezvény fővédnöke Dr. Aáry-Tamás Lajos, az Oktatási jogok biztosa, díszvendége pedig az a dr. Benczúr Miklósné volt, aki gyógypedagógusként rengeteget tett a magyar parasport elismertetéséért. A rendezvényen részt vett még Zugló Díszpolgára, a háromszoros paralimpiai bajnok kerekesszékes vívó, Szekeres Pál is, aki személyesen adta át a győztes csapatnak a kupát és az okleveleket.
A 120 esztendős Mozgásjavító EGYMI falai között több mint 200, súlyosan mozgáskorlátozott gyermek nevelése, oktatása, fejlesztése, rehabilitációja és önálló életre való felkészítése zajlik.