Ünnepi kiállítással és kiadvány-bemutatóval ünnepelte alapítása 75. évfordulóját a kerülethez több szálon is kötődő Magyar Bábjátékos Egyesület, rendezvénynek otthont adó Lipták Villa is fontos szerepet játszott a társulat életében.
Volt időszak, amikor havi egy alkalommal klubesteket tartottak a Lipták Villában, akkoriban olyan neves művészek is megtisztelték a rendezvényeiket, mint a magyar bábművészet kiemelkedő alakja, Vitéz László „szülőatyja”, Kemény Henrik – mondta Bagi Márta Anna, a Magyar Bábjátékos Egyesület zuglói elnöke, aki egyben a Zuglói Egyesített Óvoda Napraforgó Tagóvodájának vezetője.
A műfaj jövőjével kapcsolatban úgy vélte, a bábjátéknak a digitalizált világban is helye van, hiszen ez az összművészeti műfaj annyira széles eszköztárral rendelkezik, és még újabbak befogadására is nyitott, ami még megjósolhatatlan ideig életteret biztosít neki.
Ezért esett a jubiláló egyesület választása a zuglói művelődési házra, melyet március 1-én ismét megtöltöttek az érdeklődők. Az egyesület ugyanis ezen a napon mutatta be új kiadványát, a hazai amatőr bábelőadók és csoportok hiánypótló kordokumentumát. A villa nagytermében fényképekből egy kis kiállítást is berendeztek, mely az egyesület korábbi nagy eseményeit, illetve a partnerintézményeket mutatta be. A Magyar Bábjátékos Egyesületnek évente három nagy eseménye is van: a Gyermek Bábos Fesztivál, a Pedagógus Bábjátékos Találkozó és a Templomi Bábjátékos Találkozó, ezeknek a helyszínei az utóbbi években Eger, Szolnok, a XV. kerület, Sióagárd és Szigetszentmiklós voltak.
A március 1-i jubileumi eseményen az ünnepi felszólalókon és visszaemlékezőkön kívül két bábelőadást is megnézhettek a résztvevők: az egyiket a szekszárdi Báron László-díjas Garay Bábműhely növendékei adták elő, a másik előadás pedig a Siklósi házaspár nevéhez fűződött.