Március első napján a Székely Bertalan-díjas festőművész, Juhász Erika tiszteletére emléktáblát avattak a Bosnyák utca 1/a számú társasház bejárata mellett. A táblaavatást a művész lánya, Beleznay Diana kezdeményezte, és az önkormányzat, valamint a társasház lakóközössége is egyhangúlag támogatta.
Juhász Erika nemcsak festőművész, hanem tanár is volt. A Budapesti Tanítóképző Főiskolán tanította docensként rajzolni a pedagógus-növendékeket. A festészetet maga is kiváló tanároktól sajátította el. Édesapja már fiatalon beíratta őt Gallé Tibor híres festőiskolájába, majd elsőre felvették a Képzőművészeti Főiskolára, ahol olyan neves művészek, mint Szőnyi István, Barcsay Jenő és Pór Bertalan egyengették az útjait. Juhász Erika saját magát hangulatfestőnek nevezte, akinek a képei hűen tükrözik a pillanatnyi hangulatát. Pályatársai és tisztelői azonban sokkal inkább az akvarell királynőjének hívták őt. Hosszú – 92 évnyi – élete során számtalan kiállítása volt, jó pár Zuglóban is, és Európa számos országában, illetve a tengeren túl is láthatta a képeit a közönség.
Nyolc éves korától egészen a haláláig a Bosnyák utcai házban lakott, itt festette képei egy részét is. A rangos Székely Bertalan-díj mellett a kerületi önkormányzattól 2011-ben „Zuglóért Emlékérmet” is kapott. A Fővárosi Képtár öt képét is őrzi, ezen kívül több köz- és magángyűjteményben is megtalálhatóak a festményei.
Juhász Erika festőművész türelemmel viselt, hosszúbetegség után 2018. március 26-án hunyt el. A lánya és a ház lakói már 2019-ben indítványozták egy emléktábla felállítását, ám a világjárvány miatt erre csak idén kerülhetett sor.