Átadták december közepén a megszépült Lánchidat, miután a másfél évig tartó felújítás után a szakhatóságok hozzájárultak ideiglenes forgalomba helyezéséhez. Egyelőre csak a BKK-járatok, a taxik, a motorosok és a kerékpárosok használhatják. Így a kormánytagok szolgálati autói sem. Jövő ősztől megnyitják a gyalogosok számára is, arról pedig társadalmi kezdődött, hogy az autókat egyáltalán felengedjék-e a hídra.
Karácsony Gergely főpolgármester a december 16-i ünnepélyes útpályamegnyitásán a sajtónak így fogalmazott: „Magyarország újkori történetek egyik legbonyolultabb, legösszetettebb beruházása”, amihez a nyolcvanas évek óta „nem nyúlt senki”, miközben a kétezres években minden évben elhangzott, hogy „a felújítása nem tűr halasztást”.
A kormánnyal kötött megállapodás alapján vita kerekedett kifizetésekről. Az ország vezetése rögtön kifogásokat keresett, hogy ne kelljen a megígért, hatmilliárdos hozzájárulást kifizetni. Kitalálta ugyanis, akkor fizet, amikor újra járhatnak rajta az autósok. Láng Zsolt, a Közép-magyarországi Gazdaságfejlesztési Zóna komplex fejlesztéséért felelős kormánybiztosa pedig azzal indokolta egy interjúban a pénzek megtagadását, hogy nem teljesül az a feltétel, miszerint a gépjárműforgalom teljes vagy részleges korlátozása nem haladhatja meg a 18 hónapot.
A főpolgármester a Fővárosi Közfejlesztések Tanácsán (FKT) született megállapodásban leírtakkal Facebook posztban reagált mindezekre: „a Széchenyi lánchíd felújítását követő forgalmi rendjével kapcsolatos döntést a felújítás befejezéséig szükséges meghozni”. Tehát „tartják a határidőket és a költségkeretet, ami nem jellemző a hazai beruházásokra. A forgalmi rendről viszont a jövő őszi végleges átadásig a budapestiek fognak dönteni és nem a kormány”.
Annak idején maga a kormány is sürgette és halaszthatatlannak nevezte a Lánchíd felújítását, de már akkor is vitába szállt a központi hozzájárulásról, ami mögött sokan a kormány Budapesten elszenvedett választási kudarcát látják. Végül azt ígérte, a 6 milliárdot kifizeti a felújítás utolsó részleteként. Jövő őszig még sok víz lefolyik a Dunán.