Százhárom éves korában csütörtökön hajnalban elhunyt Keleti Ágnes ötszörös olimpiai bajnok tornász, a Nemzet Sportolója, Magyarország legtöbb olimpiai éremmel rendelkező női sportolója, aki a világ legidősebb élő, egyben a világ valaha élt legidősebb ötkarikás aranyérmese volt. Elsősorban a TF és az Újpest színeiben ért el sikereket, edzői pályafutása pedig Izraelhez kötődik, de kiemelkedő életútjának egy rövid, de fontos szakasza Zuglóban zajlott.
Keleti Ágnes Klein Ágnes néven született 1921. január 9-én, Budapesten. A család később Keletire magyarosította a nevét. Ágnes már a harmincas évek végén kivívta a válogatott tagságot, 1940-ben pedig az első országos bajnoki címét is megnyerte, ám zsidó származása miatt még abban az évben eltiltották minden nemű sporttevékenységtől.
A háborút követően – melyet zsidó származása miatt Szalkszentmártonban bujkálva élt csak túl – öt évig a Budapesti Postás (későbbi Postás SE) sportolója volt. Első olimpiáján 1948-ban, Londonban még zuglói sportolóként vehetett volna részt, ám egy szalagszakadás megakadályozta az olimpiai részvételét. Keleti Ágnes a következő két olimpián, 1952-ben, Helsinkiben és 1956-ban, Melbourne-ben összesen öt olimpiai aranyat, három ezüstöt és két bronzérmet nyert.
Keleti – aki jövő csütörtökön ünnepelte volna 104. születésnapját – 1952-ben, Helsinkiben műszabadgyakorlatával (ma: talaj) aranyérmet, összetett csapatban ezüstérmet, felemás korláton és a kéziszercsapat tagjaként bronzérmet szerzett. Pályafutása csúcsára 1956-ban, Melbourne-ben ért fel: talajon megvédte címét, aranyat nyert gerendán, felemás korláton és a kéziszercsapat tagjaként, egyéni összetettben és csapatban ezüstérmet szerzett. Ő lett a játékok legeredményesebb versenyzője, egyben a legidősebb tornásznő, aki aranyérmet tudott szerezni.
Keleti Ágnes az Amerikában élt vízilabdázó, Tarics Sándor 2016-os halála óta a legidősebb magyar olimpiai bajnok, illetve a finn sífutó, Lydia Wideman 2019-es halála óta a világon is a legidősebb olimpiai bajnok volt.