Rubin Olivér profi ökölvívó, magyar bajnok, edző, a 15 éve működő zuglói Perfect Fight Club társalapítója korábban klub szinten mindig kiállt a nemes célok mellett, támogatott karitatív törekvéseket, így nem hezitált sokat azon, hogy magánszemélyként igent mondjon az Erősebb nem a családi erőszak ellen plakátkampány felkérésére.
– Miért vállalta a szereplést?
– A médiafelületek rengeteget segítenek, hogy fontos üzenetek jussanak el az emberekhez. Egy közösség akkor erős, ha a család is erős. A családon belüli erőszak meggyengíti a közösség alapját. Nagycsaládos édesapa vagyok. A plakátkampánnyal az erőszak megelőzését, a prevenciót támogatom. A társadalom hajlamos összemosni a férfierő és az erőszak fogalmát. A kettő nem ugyanaz. A fiataloknak érdemes megtalálniuk azokat a sportágakat, amelyek során megismerik és kordában is tudják tartani az erejüket.
– Mit gondol a családon belüli erőszakról?

– Hajlamosak vagyunk áldozatról és elkövetőről beszélni, de nem szabad elfelejteni, hogy az elkövető is áldozat, például egy rossz családi mintát követ vagy egy bántalmazó családból származik. Ezzel az erőszakos cselekedet alól nem akarok senkit felmenteni. Nagyon fontosnak tartom a prevenciót. Kamasz fiúkkal foglalkozva azt látom, hogy igenis van lehetőség arra, hogy akár egy rossz körülmények közül érkező gyermek ne kövesse a rossz mintát. Számtalan lehetőség nyílik arra, hogy megismerjen jó példát mutató felnőtteket, akiknek példáját követve ő is boldog életet élhet.
– Ön szerint mit lehet tenni az erőszak ellen?
– A média felületeken olyan pozitív információkat kellene átadni, amelyek birtokában lehetetlenné válik az erőszak gondolata is. Helyes értékrenddel jól kell kommunikálni. Például egy sportklub pozitív közösségi szelleme igenis képes átalakítani, jó irányba terelni a kamaszok gondolkodását, érzelmi életét. Nagyon fontos nekünk, férfiaknak a példamutatás. A férfilétnek hozománya, hogy nemcsak magukért, hanem másokért is képesek felelősséget vállalni, a családon belül pedig támaszt nyújtani a gyermekeiknek, a társuknak. A mi családunkban a feleségemmel közösen nagy figyelmet fordítunk a kettőnk közötti kommunikációra, amellyel példát mutatunk a gyermekeinknek. Rendszeresen mesélek nekik, a népmesék tanulságait nagyon fontosnak tartom, például, hogy a jó győz, a rossz elnyeri méltó büntetését, vagy a „ki mint vet, úgy arat” üzenetét.