Újabb különlegességgel bővült Zugló: november 16-án a városligeti Magyar Zene Háza Multimédiás Könyvtárában felavatták a Magyar Poptörténet Legendái falát. A rendhagyó eseményre az elmúlt évtizedek kiemelkedő zenészei is meghívást kaptak, a jelen lévők alá is írhatták a saját fotójukat a falon.
A Magyar Zene Házában januárban nyílt meg a Nekünk írták a dalt! című pop- és rocktörténeti kiállítás, amely október végéig volt látogatható a Városligetben. Ennek az időszaki installációnak lett a folytatása a most felavatott fal, amely viszont állandó helyet kapott a Magyar Zene Házában. A falon látható fotómontázsokon hét zenei műfajban közel kétszáz előadóművész fotója látható. Köztük számos olyan művészé, aki Zuglóhoz is ezer szállal kötődik.
„Ha nem lennének ilyen elismerések, akkor ezeknek a korszakoknak a zenészei egyszerűen eltűnnének” – mondta a Korál zenekar Zuglóban élő gitárosa, Fischer László, aki nem titkolta büszkeségét a fal láttán.
„Nagyon jó, hogy az úgynevezett folkzene is láthatóvá vált – tette hozzá Sebő Ferenc, a zuglói Kassák klubban kezdődő táncházmozgalom elindítója. – Annak idején még a Ki Mit Tud?-ból is kivágtak bennünket, mert azt mondták olyan zenei műfaj nincs, mint amit mi játszunk.”
A Magyar Poptörténet Legendái falán Zuglót képviseli még a Muzsikás együttes Zuglóban élő frontembere, Hamar Dániel, a szintén zuglói kötődésű Janicsák István (Z’Zi Labor) és Laár András (KFT), a kerületben felnövő Müller Péter Sziámi, valamint a Hunyadi János Ének-Zenei, Nyelvi Általános Iskola egykori diákja, a világhírű népdalénekes Sebestyén Márta. R.T.