Az olimpiai és Európa-bajnok, világbajnoki ezüstérmes vízilabdakapus az Őrnagy utcai iskola ebédlőjébe látogatott, hogy találkozhasson a zuglói sportrajongókkal.
A sportoló látogatása nemcsak a baráti kör, hanem a találkozóknak helyet adó Csanádi Árpád Sportiskola, Általános Iskola és Gimnázium főigazgatójának, Rúzsa Sándornak az érdeklődését is felkeltette, aki a rendezvény előtt az irodájában személyesen is fogadta a bajnokot. Kósz Zoltán a Csanádi iskola sportos relikviáit is megtekintette, majd az ebédlőben közel másfél órán keresztül mesélt a pályafutásáról. Elmondta többek között, hogy miként lett gyerekként Vasas-szurkoló, hogyan került kapcsolatba a vízilabdával, hogy ki volt a példaképe, és miért hívták őt Csitának a többiek.
„1987-ben, húszévesen lettem először válogatott, majd egy év múlva már az olimpián találtam magamat. Mégsem mondhatnám, hogy berobbantam volna a magyar vízilabdába, mert a klubomban, a Vasasban sokáig csak statisztaszerep jutott nekem, és a következő, 1992-es olimpiáról is lemaradtam” – mesélte.
Kósz Zoltán kiemelkedése elsősorban Kemény Dénes szövetségi kapitányi kinevezésének köszönhető. Ő volt az, akivel 1997-ben és 1999-ben Európa-bajnoki címet nyert a csapat, és ő volt az, aki a magyar férfi vízilabdaválogatottat 2000-ben olimpiai bajnoki címre vezette. Természetesen Kósz Zoltánnal a kapuban.
A hosszú karú (innen a beceneve) hálóőr immár húsz éve csak utánpótlásneveléssel foglalkozik. Barátjával, Petővári Zsolttal közösen Szentendrén és Leányfalun KÓPÉ UVSE néven egy vízilabdaiskolát üzemeltetnek.
„Nagyon meglepett, hogy a Csanádi Árpád Olimpiai Baráti Kör tagjai mennyire tájékozottak” – mondta a rendezvény végén, megjegyezve, majdnem jobban ismerték a pályafutását, mint ő maga. „Az meg különösen jól esett, hogy olyan iskolában járhattam, amelyben egykoron csapattársaim közül többen – Székely Bulcsú, Vári Attila vagy Märcz Tamás” – is tanultak.
Joggal kaptak olimpiai bajnoki dicséretet a baráti kör tagjai, az 1991-ben alapított zuglói civil szervezetet ugyanis olyan sportbarátok hozták létre, akik a legnagyobb sport- és olimpiatörténeti tudással rendelkeznek. Ezt pedig már számos szellemi sportvetélkedőn is bizonyították.