Az egyenlő bánásmód, az autonómia, a láthatóság, az egészségügy állt középpontban a Down szindróma világnapja alkalmából március 21-én megtartott beszélgetős brunch-on a Csodavár Fejlesztő Központ és Játszóház kávézójában.
A szülők, a szakemberek, az intézményvezetők, a döntéshozók egy-egy asztal mellett kötetlenül beszélgettek a négy témáról. A huszonöt éves Rejtett Kincsek Down Egyesület vezetője, Kisari Károly elmondta, hogy már a brunch két angol szóból, a reggeliből és az ebédből keletkezett, de rendkívül hasonlít a magyar brancs szóra, ami jól mutatja, hogy egy csoportba tartozunk. A központ vezetője, Elek Zsuzsanna hangsúlyozta, az a céljuk, hogy kötetlen formában bontsák le a sztereotípiákat.
A kerületet Kisné Szivcsovics Nikolett önkormányzati képviselő, esélyegyenlőségi tanácsnok képviselte, aki szerint rendkívül fontosak az ilyen programok, mert rávilágítanak azokra a csoportokra, akik bár velünk együtt élnek, de láthatatlanok, pedig ugyanúgy vannak terveik, vágyaik, mint mindenki másnak, és az is fontos lenne, hogy meg is tudják valósítani azokat.
– Nagyon jó lenne, ha el-, és befogadó lenne a társadalom. Együttműködünk a Down Alapítvánnyal, a civil pályázat keretein belül őket is tudtuk támogatni, részt vettek a ”Civilek Uccáján” is – mondta. A tanácsnok egyébként rendszeresen hordja a tavalyi civil programon vásárolt down szindrómával élők által készített karkötőt.