A Csanádi Árpád Olimpiai Baráti Kör április 11-i rendezvényén Berki Krisztián személyében egy zuglói díszpolgár volt a vendég. Az Őrnagy utcai iskola ebédlőjében megrendezett eseményen a 2012-ben lólengésben olimpiai bajnoki címet nyert tornász tartott élménybeszámolót.
Berki Krisztián ma már könnyebben tud eleget tenni a felkéréseknek, egyrészt, mert 2021-ben felhagyott az aktív sportolással, másrészt pedig a Magyar Torna Szövetség sportigazgatójaként egyik feladata a tornasport népszerűsítése is. A Csanádi Árpád Olimpiai Baráti Kör felkérésének amúgy is nehéz lett volna nemet mondania, hisz a zuglói civil szervezet az első sportbarátkör volt az országban, és az elmúlt több mint harminc évben komoly rangot vívott ki magának a hazai sportéletben.
A londoni olimpia győztese mesélt a pályafutásáról, a sikereiről és kudarcairól, a szerencséjéről és az ars poetica-járól. A közel másfél órás beszélgetésen szó esett a Zuglói Egyesített Óvoda Rózsavár Tagóvodájáról, ahol Krisztián pályafutása elkezdődött, a jó szemű szomszéd bácsiról a Bosnyák utcai házban, aki kiszúrta, hogy milyen jó mozgása van annak a fiúnak az udvari szőnyegporolón, és szó esett a Csanádi iskoláról is.
A csütörtök esti beszélgetés fő témája azonban a tornasport volt, hogy miként lehetett Krisztiánból egy szeres versenyző egy hat szeres sportágban, és, hogyan tudott olimpiát nyerni Londonban, ahol a nagy rivális angol tornász anyagerősebb gyakorlatot mutatott be nála, illetve, hogy miként találta fel edzőjével, Kovács Istvánnal a Berki orsót, mely elemet immár hivatalosan is róla neveztek el, ráadásul ma már komoly tizedeket ér annak, aki egy versenyen bemutatja.
Zugló Díszpolgára őszintén beszélt kudarcairól is, többek között a pekingi olimpia előtti kvalifikációs világbajnokságról, mely majdnem pályafutása végét jelentette. De szerencsére nem így történt, így 2021-ben egyszeres olimpiai, háromszoros világ- és hatszoros Európa-bajnokként zárhatta sportpályafutását.