Április első szombatján gulyásleves és pörkölt illata töltötte be a Várna utca 8. udvarát. Százhúsz húsvéti ajándékcsomag sonkával tojással, csokitojással és finom ebéddel, de előtte a gyermekeknek szervezett tojásfestéssel várták a rászoruló családokat a Zuglói Roma Kisebbségi Önkormányzat és a Baptista Integrációs Központ munkatársai.
Molnár Károly, a kisebbségi önkormányzat alelnöke munkatársával, Varga Eleonórával együtt sürgölődött a két bogrács és az adományoktól roskadozó asztal körül. Molnár Károly elmondta, hogy alelnöksége négy éve alatt rendszeresen főztek és osztottak szét adományokat főleg a kerület rászoruló roma családjai között.
A mostani eseményen húsvéti sonkát és tojást osztottak ki, a gyerekeknek pedig tojásfestést szerveztek a Baptista Integrációs Központ munkatársaival közösen. „Amióta mi vezetjük a kisebbségi önkormányzatot, minden évben az ünnepek környékén, karácsonykor, húsvétkor, Mikulás napján hasonló eseményeket szervezünk” – mondta.
Míg a Zuglói Roma Kisebbségi Önkormányzat képviselői kifejezetten az adományozást helyezték az esemény középpontjába, addig a Baptista Integrációs Központ munkatársai, Krajcsovics Balázs szociálismunkás és Gáborné Aczél Ágnes szociálpolitikus a közösségi élmény megteremtésére koncentráltak, melynek részét képezték a gyermekprogramok, a tojásfestés és a közös éneklés.
„Három kedves lány a Radnóti Gimnáziumból segítenek nekünk közösségi munka teljesítése keretében” – mesélte Krajcsovics Balázs, aki hozzátette, hogy a Baptista Integrációs Központ az esemény helyszínén, a Várna utca 8 szám alatt működteti a Jelenlét Iroda nevű közösségi helyét a házban lakók közösséggé formálása érdekében.
„Azon dolgozunk, hogy a kerületnek ez a része élhetőbb környék legyen” – tette hozzá Krajcsovics Balázs.„Tíz évvel ezelőtt ez egy nagyon nehéz ház volt, azóta sok minden változott. Virágok nyílnak az udvaron, hétvégenkét közösségi munka folyik, hétközben pedig különböző szociális ügyeket próbálunk intézni, például, ha valakinek nincs bejelentett munkája a társadalombiztosítási jogosultságát próbáljuk elintézni. Ezenkívül ellátásokat igénylünk. Az önkormányzat lakásosztályával kiegyensúlyozott a kapcsolatunk, a lakókörülmények javításában is segítünk. A tervek között szerepel az, hogy az épületben lévő nem lakott lakásokból néhány a Baptista Integrációs Központ kezelésébe kerül, így megkapja a bérlőkijelölési jogot felújítás fejében. Olyan emberek költözhetnének be ezekbe a lakásokbe, akiknek lakhatási problémáik vannak, esetleg egy másik intézményből, mint a családok átmeneti otthonából kilépnek és itt a lakóközösséget erősíthetik. Lesznek majd közöttük nemcsak nagyon szegénysorsúak, hanem adott esetben szociális munkások, akik nem rendelkeznek nagyon nagy fizetéssel, kvázi cserében viszont a közösségi tudat fejlesztését szolgáló önkéntes munkát végeznek.”